انواع سمساری ها:

قبلا در مورد سمساری باهم صحبت کردیم و گفتیم سمساری محلی برای خرید و فروش کالای دست دوم می باشد.اکثر مردم حداقل یک بار به سمساری ها برای خرید و فروش کالاهاتون مراجعه کردند . زمانی که شما به فکر تعویض وسایل منزلتون هستین ، اولین جایی که برای فروش به ذهنتون میرسه ، همین سمساری هاست .

حالا بریم سراغ انواع سمساری ها:
سمساری لوازم منزل:
این افراد همیشه در حال خرید و فروش لوازم منزل هستند حتی بعضا شده صداشون رو توی کوچه و خیابونمون میشنویم که دارن با بلند گو داد میزنند که لوازم منزل ،آشپزخونه و … خریداریم. با اومدنشون داخل کوچه و خیابان ما ، کار فروش لوازممون و همچنین از همه مهم تر ، کار حمل و نقلش رو برامون ساده تر میکنند و نیازی که خودمون اثاث منزلمون رو توی ماشینمون قرار بدیم و از این سمساری به اون سمساری بریم.

سمساری لوازم قدیمی:
توی این جور مغازه ها ، بیشتر لوازم قدیمی و آنتیک رو میتونید پیدا کنید و اگر شما کلکسیونر هستید ، فکر میکنم بهترین جا برای شما هست چون شاید در این نوع مغازه ها ، حتی با دیدن لوازم قدیمی شگفت زده هم بشید. از جمله لوازمی که داخل این نوع مغازه ها یافت میشه می توان به دیوارکوب های قدیمی ، لباس ، ماشین تحریر ها ، چرتکه ها ، مهر های قدیمی و … نام برد و حتی برای شما ، بتواند بعضی از خاطرات قدیمیتون رو یادآوری کنه.

سمساری دکوری و تزئینی :
لوازم دکوری برای خونه ، به اون یه روح تازه ایی می بخشه ، مخصوصا اگه اون دکوری یه مقدار قدیمی باشه و ما به اضافه کردن فقط یه لوازم دکوری به خونمون که حتی فقط میتونه یه کوسن رنگی باشه ، میتونه محیط خونمون رو متفاوت و دلچسب کنه.نکته مهم برای تهیه لوازم دکوری خونه از سمساری در اینه که شما با ارزان ترین قیمت و در عین حال کیفیتی قابل قبول میتونید دکور خونتون رو عوض کنید و لازم نیست برای اینکه حال خونتون رو خوب کنید ، هزینه زیادی پرداخت کنید.

سمساری کتاب های نسخه اول و قدیمی:
یکی از گرانقیمت ترین کالا ، میشه به نسخ چاپی اشاره کرد ، مخصوصا اگر اون نسخه از کتاب ، چاپ اول باشه.خواندن کتاب های قدیمی همیشه جذاب و خارج از تصوره و اگه شما هم به خواندن این نوع کتاب ها ، علاقه مند هستین میتونید به این سمساری ها یه سر بزنید.البته این رو هم بگم که با پیشرفت تکنولوژی ، کتاب هایی که با قلم و قلمدان نوشته می شدند جاشون رو به کتاب های چاپی یا کامپیتوری دادند و استفاده از اون کتاب ها هم داره کمرنگ و قیمتی میشه.

فهرست